4.03.2008р.
В колишньому концтаборі, а сьогодні - меморіялі міжнародного значення Аушвіц-Освєнцім відкривається українська експозиція. Тепер відвідувачі матимуть можливість дізнатися, що українські самостійники теж були в'язнями гітлерівських концтаборів. Мильною булькою лускає стереотип кагебівської пропаґанди "українсько-німецьких націоналістів".
ПРЕСОВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ СВІТОВОГО КОНҐРЕСУ УКРАЇНЦІВ
У МУЗЕЇ АВШВІЦ ВИДІЛЕНО ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКСПОЗИЦІЇ
1 жовтня 2006 р. Світовий Конґрес Українців за ініціативою Світової Ліґи Українських Політичних В’язнів звернувся до Президента України у справі виділення приміщення для української експозиції в музеї Авшвіц. У відповідь на це 14 листопада 2006 року Президент України Віктор Ющенко написав: „Хочу повідомити, що порушене Вами питання перебуває на моєму особистому контролі. Міністерству закордонних справ були дані відповідні доручення опрацювати можливість виділення приміщення на одному з поверхів 14-го бараку для української експозиції”.
19 лютого 2007 року в Києві під час зустрічі Президента Світового Конґресу Українців Аскольда Лозинського з Міністром закордонних справ України Володимиром Огризком було сказано про виділення місця для української еспозиції, а також про те, що представником до Міжнародної ради Авшівцу від України призначено Олександра Лисенка з Інституту історії при Національній Академії Наук України. Крім України, до Міжнародної ради увійшли двадцять п’ять представників з таких країн, як Польща, Ізраїль, США, Німеччина, Франція і Велика Британія.
У цей же день Аскольд Лозинський мав зустріч і з Олександром Лисенком та його співпрацівниками. Над українською екпозицією працюють представники Міністерства культури (Меморіальний комплекс „Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945”) і Міністерства освіти (ІУНАНУ). Під час зустрічі було узгіднено рамки співпраці між Інститутом історії, Національним музеєм та Світовою Ліґою Українських Політичних В’язнів, членом СКУ, у питанні виготовлення списків та підготовки матеріалів експозиції (документів, світлин і т. п.), що стосуються перебування в концтаборі Авшвіц українських політв’язнів так званої „Бандера-группе”.
3 березня 2008 р. Світовий Конґрес Українців
Майдан вітає українську світову громаду з визначним досягненням - ствердженням історичної правди, що в концтаборі Аушвіц-Освєнцім були українські політичні в'язні, які боролись проти гітлерівського режиму за Самостійну Україну, за право українців, як і інших народів, які мали рухи Опору проти гітлеризму, представити на огляд світової спільноти експозицію про героїзм українців у боротьбі з нацизмом. Серед українців, які загинули в цьому концтаборі - два рідних брати Степана Бандери - Василь і Олекса.
|