Шановна редакція,
Надсилаємо текст листа Посла України у Португалії Р.В.Троненка на ім’я головного редактора газети “Слово” К.В.Яковлєва у відповідь на публікацію у цій газеті від 15 березня ц.р. статті “Историческая правда”, присвяченої Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. До цього додаємо також текст згаданого у листі Посла коментаря Прес-служби Міністерства закордонних справ України.
У зв’язку з відмовою газетою “Слово” публікувати коментар МЗС, просимо розмістити тексти листа Посла та коментар МЗС України на сторінках вашої газети.
Дякуємо за співпрацю
ПОСОЛЬСТВО УКРАЇНИ
Додаток : згадане
Головному редактору
газети “Слово”
К.В.Яковлєву
Шановний Кириле Віталійовичу,
15 березня ц.р. у Вашій газеті було опубліковано статтю про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні під назвою “Историческая правда”. У статі було наведено точку зору на події 75-річної давнини російської сторони у формі висловлювань постійного представника Росії при відділенні ООН у Женеві В.Лощиніна під час його виступу на сьомій сесії Ради ООН з прав людини.
Користуючись тим, що газета “Слово”, як одне з найпопулярніших іммігрантських видань у Португалії, завжди з повагою ставилося до різних точок зору на ті чи інші події і, відповідно, готувала збалансовані матеріали, просили б Вас, Кириле Віталійовичу, сприяти розміщенню у наступному її номері точки зору на цю тему Міністерства закордонних справ України.
З повагою,
Посол Р.В.Троненко
Коментар Прес-служби МЗС України щодо російських оцінок Голодомору в Україні 1932-33 рр. на сьомій сесії Ради ООН з прав людини у Женеві
Виступаючи на сьомій сесії Ради ООН з прав людини у Женеві, представник Росії у черговий раз закликав ООН утриматися від кваліфікації масового голоду 30-х років минулого століття в Україні – Голодомору – як геноциду українського народу.
В Україні це звернення було сприйнято з обуренням.
Заяви такого характеру, з якими періодично виступають російські представники, є по суті не чим іншим, як цинічною спробою принизити і спаплюжити пам’ять мільйонів наших невинно замордованих та заморених голодом братів та сестер, стерти навіть згадку про цю кричущу сторінку кривавого літопису комуністичного тоталітарного режиму.
Слід врешті решт відверто заявити, що подібні заклики російських офіційних осіб є несумісними з декларованим стратегічним партнерством наших двох країн і підривають віру у щирість таких декларацій з боку РФ.
|