31.03.2008р.
Українці в Німеччині протестуватимуть під МЗС проти "Пакту Путін-Меркель" Спілка українців Німеччини закликає до протестів під будівлею МЗС ФРН. Українська діаспора виступає проти намірів Берліна заблокувати приєднання України до ПДЧ на Бухарестському саміті НАТО та заявляє про змову Путін-Меркель.
На думку українців Німеччини, наміри Німеччини зумовлені впливом російського президента Володимира Путінана канцлера ФРН Ангели Меркельпід час їхньої нещодавньої зустрічі. У листівці про проведення демонстрації було навіть вжито незвичний вираз Пакт Путін-Меркель.
Організатори вважають, що Україна повинна бути у НАТО. «Нас, українців, які тут живуть за межами України, особливо в Німеччині, також хвилює ця проблема. Тому що ми дізналися, що Німеччина скептично ставиться до того погляду, що Україна вже готова до цього кроку», - прокоментувала акцію протесту представник Спілки Людмила Млош.
Центральна Спілка українців в Німеччині і Українська Всесвітня Координаційна Рада закликали співвітчизників вийти на майдан перед німецьким МЗС із гаслом «Місце України - в Європі і НАТО».
Активісти Спілки запевняють, що мета акції - не загострити ситуацію, а показати, що діаспора - за вступ в НАТО. Організатори виступів збираються ще до початку саміту альянсу в Бухаресті звернутися з письмовою заявою до НАТО та МЗС Німеччини:
«Ми написали в Брюссель листа - відправимо мабуть сьогодні. Звичайно будемо писати листа обов’язково і в міністерство закордонних справ Німеччини», - підтвердила ці наміри Людмила Млош.
Водночас, на думку німецького політолога Райнера Лінднера, швидке надання Києву плану дій із набуття членства в НАТО спровокує довготривалу блокаду в українській політиці. «Ані Україна, ані Євросоюз не зацікавлені у цьому. Тим більше, Німеччина, яка під час свого нещодавнього головування в ЄС чимало зробила, аби прискорити підписання поглибленої угоди з Україною», - зауважує німецький політолог.
Утім, Райнер Лінднер переконаний, що цей аргумент не є головним:
Для розвитку співпраці як з Європейським Союзом, так і з НАТО, на думку Лінднера, важливішою є стабілізація політичної і економічної ситуації в Україні, ніж термінове надання натівського плану дій:
«Бухарест – це не кінець світу. До речі, я вважаю наступний ювілейний саміт НАТО набагато більш почесною нагодою для надання Україні і Грузії Плану дій з набуття членства в Альянсі», - каже Лінднер.
Нагадаємо 15 січня 2008 року Україна звернуласяз листом до генсека НАТО про бажання приєднатися до Плану дій щодо набуття членства в Північноатлантичному альянсі.
Проти приєднання України до Плану дій із набуття членства в НАТО виступають Німеччина та Франція, що, як стверджують у дипломатичних колах, не бажають загострення відносин через це із Росією.
Водночас десять країн НАТО домагаютьсянадання Україні та Грузії ПДЧ. Зокрема серед них - Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Чехія, а також Канада.
Президент Віктор Ющенконеодноразово заявляв, що вступ України до НАТО не створитьніяких ризиків для інших країн, зокрема для Росії.
Разом з тим з вуст московських посадовців уже пролунали заяви, що 1 квітня, у день візиту Джорджа Буша в Київ, Держдума Росії має намір переглянутиДоговір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.
|