Сайт переїхав на новий сервер за адресою: http://www.spilka.pt/ Цей проект оновлюватися не буде і залишається в архіві
Нахтіґаль і розстріл німцями польських професорів у Львові
01.32
14.04.2008р.
Давно очікуване запитання, яке колись регулярно мусувалося радянською пропаґандою, звинувачення про причетність леґіону до розстрілу польських професорів у перші дні німецько-радянської війни.
...Англійською мовою цей документ з'явився 30 грудня 1944 р. у «Soviet War News” (Совєтські воєнні новини) у ч. 1047, виданому совєтським посольством у Лондоні. Він був представлений Міжнародному Військовому Трибуналові в Нюрнберзі як обвинувачувальний матеріял доказів німецьких злочинів. У тому ориґінальному звіті, який охоплює понад сто прізвищ, у списку обвинувачених немає жодного українського, якому б закидали якийсь злочин, як і немає згадки про курень «Нахтіґаль».
Однак Нюрнберзький суд таки розглядав справу рострілу польських професорів у Львові. Точно подані документи із того процесу були опубліковані в Совєтському Союзі в багатьох томах. У третьому томі (стор. 43 - 45) вміщено докладні репортажі з подробицями про ті ростріли. Там написано: «Уже перед захопленням Львова ґестапівські відділи (не «Нахтіґаль»! --М.К.) за наказом німецького уряду мали складені списки з прізвищами вчених, які мали бути ліквідовані. Відразу після зайняття Львова почалися масові арешти, а з ними й екзекуції, ґестапо арештувало…», (далі подано прізвища 38 львівських професорів).
Цей особливий документ заслуговує найбільшої уваги, бо він є найкращим доказом того, що намагання Москви, Польщі, чи Східної Німеччини звинуватити «Нахтіґаль» у цих злочинах є безпідставні, що ствердив Міжнародний Військовий Трибунал у Нюрнберзі. Сам совєтський прокурор у своєму резюме відповідальність за ті злочини визначив так: «Групу професорів арештовано за списком, який був складений наперед за наказом німецького уряду». Він також вказав на вбивцю - на секретну державну поліцію ґестапо.