08.24
Українці Португалії
Неділя  22/12/24 РеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню
 
Розділи новин
Україна - НАТО [16]
УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ – СВІТ ВИЗНАЄ! [44]
Спортивна сторінка [2]
Політика [19]
Національна ідея [12]
Наука, освіта [1]
Культура [2]
Суспільство [38]
Історія [5]
Економіка [0]
Різне [4]
Релігія [5]
 
Календар новин
«  Квітень 2008  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 
Форма входу
 
Пошук
 
Партнери
    znimky.net tamada.lviv.ua Українська Правда Ансамбль Джерельце Українці Угорщини TopUA: Український хостинг Пластовий Портал - твоя віртуальна домівка Майдан Українські традиції Спілкуйся Українською Арт-Вертеп

     

         
        Статистика

        В онлайн всього: 2
        Гостей: 2
        Користувачів: 0
         
        На початок » 2008 » Квітень » 24 » Арсеній Яценюк: «Рух до Європейського Союзу складний і тривалий»

        УВАГА!!!

        Сайт переїхав на новий сервер за адресою: http://www.spilka.pt/
        Цей проект оновлюватися не буде і залишається в архіві

        Арсеній Яценюк: «Рух до Європейського Союзу складний і тривалий»
        00.44
        24.04.2008р.
        Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк перебував 21—22 квітня з офіційним візитом у Португальській Республіці. У вівторок він провів низку важливих зустрічей. Зокрема, взяв участь у спільному засіданні комісій з питань оборони, з європейських питань Асамблеї республіки та парламентської групи дружби «Україна—Португалія». Окрім того, пройшли переговори з міністром економіки.

        Арсеній Яценюк виступив на семінарі, організованому фондом «Відкрий Україну», Португальським інститутом міжнародних відносин і представництвом Європейської комісії в Португалії.

        У посольстві нашої країни Голова Верховної Ради зустрівся з українцями, які живуть і працюють у Португалії. Відбулася цікава, конструктивна розмова не тільки про те, як сьогодні живеться українській громаді, а й про її участь у налагодженні ефективного діалогу з владою країни на березі Атлантичного океану.

        У розмові з журналістами, підбиваючи підсумки візиту до Португальської Республіки, Арсеній Яценюк акцентував увагу на тому, що це був перший візит Голови Верховної Ради до цієї країни за шістнадцять років. Тобто з моменту встановлення дипломатичних відносин.

        Голова парламенту виділив два ключові моменти у переговорах з керівниками Португалії. Передусім — політичний. На його думку, для того, щоб Україна стала повноправним, повноцінним членом Європейського Союзу, треба дуже багато зробити. Насамперед інтенсифікувати людські контакти, щоб знаходити друзів у ЄС. Арсеній Яценюк наголосив: ми повинні бути почуті і вести постійний діалог, щоб мати підтримку в рамках Європейського Союзу. «Мені приємно відзначити, що після сьогоднішньої поїздки ми отримали серйозну підтримку в особі португальської влади, — сказав Голова Верховної Ради, — щодо підготовки нової посиленої угоди, щодо переговорного процесу по зоні вільної торгівлі».

        У цьому місці варто зауважити, що на одній з прес-конференцій поставили запитання про ініціативи Парижа щодо тексту майбутньої посиленої угоди, в якому, зокрема, пропонується вжити щодо України термін «асоційований партнер». Отож Арсеній Яценюк підкреслив, що розбиратися у визначеннях потрібно юристам. І що термін «асоційований партнер» це далеко не одне й те саме, що просто «партнер». А тому, на його думку, передовсім треба дійти взаєморозуміння в країні і звернутися до ЄС щодо підтримки нового статусу. Отож на заключній прес-конференції Голова Верховної Ради підкреслив: «Рух до Європейського Союзу складний і дуже тривалий. Але саме такі зустрічі дають можливість прискорити його і зробити надзвичайно ефективним». І зауважив: «Нас цікавить дуже сильна юридична лексика, яка має бути виписана в новій посиленій угоді між Україною і ЄС. Не загальні декларації, а чіткі перспективи з чітким юридичним зобов’язанням. Декларацій було багато, а тому зараз треба обійтися без них».

        Зрозуміло, що у ході переговорів не обійшли і теми НАТО. Тим більше, що Португалія виявилася однією з країн, які на Бухарестському саміті не підтримали прагнення нашої країни приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Арсеній Яценюк зауважив, що була тривала дискусія про Північноатлантичний альянс. І звернув увагу на те, що НАТО давно перестав бути класичним військовим блоком. Він підкреслив, що саме така позиція була висловлена португальськими колегами. НАТО сьогодні — це політичний клуб 27 надзвичайно потужних країн світу, який насамперед сповідує принципи демократії, правової держави і громадянського суспільства. «І тільки десь там, у кінці, знаходиться мілітарний аспект співробітництва», — зауважив глава Верховної Ради.

        Він наголосив, що цінує позицію Португалії на Бухарестському саміті. Але процес діалогу триває. І той час, який отримала Україна, має бути правильно використаний. Це дасть змогу врегулювати питання як всередині України, так і за її межами. Арсеній Яценюк сказав, що йому вельми сподобалися три тези Голови Асамблеї республіки Жайме Гами щодо членства в НАТО. І це свідчення того, що ця країна підтримує євроатлантичні прагнення України.

        Говорячи про економічне співробітництво нашої країни з Португалією, Арсеній Яценюк звернув увагу на позитивну тенденцію. За минулий рік товарооборот зріс на 80 відсотків. Однак він становить лише 150 мільйонів доларів із 30 мільярдів, які має Україна з ЄС.

        Голова Верховної Ради звернув увагу на те, що Португалія, як і Україна, енергозалежна країна. Вона споживає близько 90 відсотків імпортованих енергоресурсів. Єдиний її набуток — порт-термінал для скрапленого газу. Однак ще у 2000 році було вироблено Лісабонську стратегію, яка визначила напрямки скорочення енергозалежності. І хоча документ був декларативний, зазначив Арсеній Яценюк, чимало означених у ньому напрямів сьогодні вже реалізовано. Португалія посідає одне з перших місць у світі щодо запровадження відновлювальних і альтернативних джерел енергії.

        Голова парламенту поінформував, що вдалося досягти домовленості про відновлення роботи міжурядової комісії. І в її рамках вдасться реалізувати конкретні економічні програми, у тому числі щодо подолання енергозалежності.

        Окрім того, Арсеній Яценюк висловив сподівання, що нашій країні стане у нагоді і досвід організації і проведення португальцями Євро-2004. А тому португальські фахівці, які займалися організацією чемпіонату Європи з футболу, у вересні поділяться досвідом зі своїми українськими колегами.

        Лісабонські зустрічі і розмови були плідними і корисними.

        Джерело : Голос України

         

        Переглядів: 842 | Добавив: ukremigrantpt | Рейтинг: 0.0/0 |
        Всього коментарів: 0
        Добавляти коментарі дозволяється тільки для зареєстрованих учасників.
        [ Реєстрація | Вхід ]

        Використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Українці Португалії"
        Copyright © "Українці Португалії". м. Лісабон 2007р.
        Спілка Українців в Португалії