21.48
Українці Португалії
Четвер  25/04/24 РеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню
 
Розділи новин
Україна - НАТО [16]
УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ – СВІТ ВИЗНАЄ! [44]
Спортивна сторінка [2]
Політика [19]
Національна ідея [12]
Наука, освіта [1]
Культура [2]
Суспільство [38]
Історія [5]
Економіка [0]
Різне [4]
Релігія [5]
 
Календар новин
«  Квітень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 
Форма входу
 
Пошук
 
Партнери
    znimky.net tamada.lviv.ua Українська Правда Ансамбль Джерельце Українці Угорщини TopUA: Український хостинг Пластовий Портал - твоя віртуальна домівка Майдан Українські традиції Спілкуйся Українською Арт-Вертеп

     

         
        Статистика

        В онлайн всього: 1
        Гостей: 1
        Користувачів: 0
         
        На початок » 2009 » Квітень » 3 » Київ: спільне відзначення 80-ліття ОУН

        УВАГА!!!

        Сайт переїхав на новий сервер за адресою: http://www.spilka.pt/
        Цей проект оновлюватися не буде і залишається в архіві

        Київ: спільне відзначення 80-ліття ОУН
        00.06

        Київ: спільне відзначення 80-ліття ОУН

        Вісімдесяту річницю відбуття історичного Конгресу Українських Націоналістів, на якому було покликано до життя ОУН, урочисто відзначили 27 березня у Києві. Організаторами урочистої академії виступали два крила ОУН – т.зв. мельниківського крила та бандерівського спрямування, як співорганізатор виступав Український Інститут Національної Пам’яті. Відповідно й чільні представники цих структур коротким словом привітали учасників свята: Андрій Гайдамаха від імені Проводу ОУН(р), Микола Яковина заступав Голову ОУН(м) Миколу Плав’юка, а УІНП представляв академік Ігор Юхновський.

        Урочистість проходила в одному престижніших приміщень столиці – в Національному музеї Т.Шевченка. Адже, в час УНР на початку минулого століття в цьому приміщенні певний час знаходився військовий штаб армії УНР й імовірно до нього заходив також полковник Євген Коновалець, який пізніше очолив УВО та згодом ОУН.

        Учасники академії заслухали три доповіді про історію виникнення та про діяльність ОУН. Доповідачами були: Олександр Кучерук – співпрацівник УІНПам’яті, Володимир В’ятрович - директор Галузевого архіву СБУ, Сергій Болтівець – психолог.

        Музичне обрамлення урочистої академії забезпечував співак і керівник гурту «Рутенія» Анатолій Сухий. Для учасників академії організатори влаштували фуршет, на якому могли з короткими словами виступати представники патріотичної громадськості. Пропонуємо увазі читачів привітальне слово Голови Проводу ОУН Андрія Гайдамахи:

        «Шановне Товариство!

        Вітаю нинішнє святкове зібрання від імені Проводу ОУН та всього нашого членства в Україні та за її межами. Вітаю з нагоди видатної дати, яку відзначаємо на знак єдності в думці та дії, в дусі батьків-засновників ОУН, яким Україна бачилася самостійною і соборною, народоправною і багатою державою.

        Проводимо нинішнє свято в музеї Тараса Шевченка, який став батьком сучасної національної ідеї світового українства і яку – ідею - ми поставили собі за мету втілити в життя в нашій ще молодій державі.

        Дякуємо організаторам цієї зустрічі та всім вам - представникам патріотичної громадськості, а також носіям державної влади.

        Заснування ОУН 80 років тому стало епохальною подією на рівні таких історичних дат, які ми цього року також відзначаємо: українсько-шведський союз і Полтавська битва, проголошення незалежності Карпатської України та 100-річчя Степана Бандери. Всі ці дати, події і постаті впливають і стали складовими частками сучасної національної ідеї, яка утверджується у державницькому чині.

        80 років існування та діяльності ОУН – це майже столітня історія національно-визвольної боротьби, в якій були залучені всі духовні та фізичні потуги українського народу. Найчастіше ця боротьба, покладаючись на власні сили, проходила у надзвичайно важких та межових ситуаціях. Щодо цього вона нагадує природу боротьби козаків проти степовиків - турків і татар, і теж проти поляків, що вилилася за Хмельницького у відродження української нації та чергової спроби державної самоорганізації.

        Ми нині підкреслюємо великі заслуги батьків-засновників ОУН та їхніх послідовників перед Україною. Водночас мусимо визнати: попри те, що багато вже зроблено для збереження й увіковічнення пам’яті кількох поколінь українців – творців і борців за державність, ми все ще залишаємося у великому боргу перед ними. Історія ОУН досі недостатньо удокументована, слабо або тендентційно висвітлена у дослідженнях, вибірково та бідно представлена в музеях, майже зовсім відсутня у творчості сучасних митців, письменників, режисерів. Не говоримо вже про істотні прогалини в науково-дослідних планах та освітній системі, про відсутність адекватних архітектурних пам’ятників, які мали б наочно прославити наше героїчне минуле, формувати й прикрашати національне обличчя наших міст. А починати треба з улаштування Національного некрополя на Київських пагорбах, куди ми повинні перепоховати тлінні останки видатних державних провідників і діячів, які досі спочивають на чужині. Для цього потрібно насамперед усвідомленої політичної волі та відповідного державного рішення.

        Ще багато у нас і перед нами великих завдань, їх доведеться виконати нинішньому і прийдешнім поколінням. Тому побажаймо собі, щоб у наступні 20 років, які залишаються до повного 100-століття ОУН, багато з наших планів було виконано і щоб столітній ювілей нашої Організації ми могли відзначити гідно, величаво та на найвищому державному рівні.

        Андрій Гайдамаха

        Джерело: Національний портал

        Категорія: Суспільство | Переглядів: 786 | Добавив: ukremigrantpt | Рейтинг: 0.0/0 |
        Всього коментарів: 0
        Добавляти коментарі дозволяється тільки для зареєстрованих учасників.
        [ Реєстрація | Вхід ]

        Використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Українці Португалії"
        Copyright © "Українці Португалії". м. Лісабон 2007р.
        Спілка Українців в Португалії