06.42
Українці Португалії
Понеділок  25/05/20 РеєстраціяВхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
 
Меню
 
Розділи новин
Україна - НАТО [16]
УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ – СВІТ ВИЗНАЄ! [44]
Спортивна сторінка [2]
Політика [19]
Національна ідея [12]
Наука, освіта [1]
Культура [2]
Суспільство [38]
Історія [5]
Економіка [0]
Різне [4]
Релігія [5]
 
Календар новин
«  Квітень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 
Форма входу
 
Пошук
 
Партнери
  znimky.net tamada.lviv.ua Українська Правда Ансамбль Джерельце Українці Угорщини TopUA: Український хостинг Пластовий Портал - твоя віртуальна домівка Майдан Українські традиції Спілкуйся Українською Арт-Вертеп

   

     
    Статистика

    В онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0
     
    На початок » 2009 » Квітень » 3 » Київ: спільне відзначення 80-ліття ОУН

    УВАГА!!!

    Сайт переїхав на новий сервер за адресою: http://www.spilka.pt/
    Цей проект оновлюватися не буде і залишається в архіві

    Київ: спільне відзначення 80-ліття ОУН
    00.06

    Київ: спільне відзначення 80-ліття ОУН

    Вісімдесяту річницю відбуття історичного Конгресу Українських Націоналістів, на якому було покликано до життя ОУН, урочисто відзначили 27 березня у Києві. Організаторами урочистої академії виступали два крила ОУН – т.зв. мельниківського крила та бандерівського спрямування, як співорганізатор виступав Український Інститут Національної Пам’яті. Відповідно й чільні представники цих структур коротким словом привітали учасників свята: Андрій Гайдамаха від імені Проводу ОУН(р), Микола Яковина заступав Голову ОУН(м) Миколу Плав’юка, а УІНП представляв академік Ігор Юхновський.

    Урочистість проходила в одному престижніших приміщень столиці – в Національному музеї Т.Шевченка. Адже, в час УНР на початку минулого століття в цьому приміщенні певний час знаходився військовий штаб армії УНР й імовірно до нього заходив також полковник Євген Коновалець, який пізніше очолив УВО та згодом ОУН.

    Учасники академії заслухали три доповіді про історію виникнення та про діяльність ОУН. Доповідачами були: Олександр Кучерук – співпрацівник УІНПам’яті, Володимир В’ятрович - директор Галузевого архіву СБУ, Сергій Болтівець – психолог.

    Музичне обрамлення урочистої академії забезпечував співак і керівник гурту «Рутенія» Анатолій Сухий. Для учасників академії організатори влаштували фуршет, на якому могли з короткими словами виступати представники патріотичної громадськості. Пропонуємо увазі читачів привітальне слово Голови Проводу ОУН Андрія Гайдамахи:

    «Шановне Товариство!

    Вітаю нинішнє святкове зібрання від імені Проводу ОУН та всього нашого членства в Україні та за її межами. Вітаю з нагоди видатної дати, яку відзначаємо на знак єдності в думці та дії, в дусі батьків-засновників ОУН, яким Україна бачилася самостійною і соборною, народоправною і багатою державою.

    Проводимо нинішнє свято в музеї Тараса Шевченка, який став батьком сучасної національної ідеї світового українства і яку – ідею - ми поставили собі за мету втілити в життя в нашій ще молодій державі.

    Дякуємо організаторам цієї зустрічі та всім вам - представникам патріотичної громадськості, а також носіям державної влади.

    Заснування ОУН 80 років тому стало епохальною подією на рівні таких історичних дат, які ми цього року також відзначаємо: українсько-шведський союз і Полтавська битва, проголошення незалежності Карпатської України та 100-річчя Степана Бандери. Всі ці дати, події і постаті впливають і стали складовими частками сучасної національної ідеї, яка утверджується у державницькому чині.

    80 років існування та діяльності ОУН – це майже столітня історія національно-визвольної боротьби, в якій були залучені всі духовні та фізичні потуги українського народу. Найчастіше ця боротьба, покладаючись на власні сили, проходила у надзвичайно важких та межових ситуаціях. Щодо цього вона нагадує природу боротьби козаків проти степовиків - турків і татар, і теж проти поляків, що вилилася за Хмельницького у відродження української нації та чергової спроби державної самоорганізації.

    Ми нині підкреслюємо великі заслуги батьків-засновників ОУН та їхніх послідовників перед Україною. Водночас мусимо визнати: попри те, що багато вже зроблено для збереження й увіковічнення пам’яті кількох поколінь українців – творців і борців за державність, ми все ще залишаємося у великому боргу перед ними. Історія ОУН досі недостатньо удокументована, слабо або тендентційно висвітлена у дослідженнях, вибірково та бідно представлена в музеях, майже зовсім відсутня у творчості сучасних митців, письменників, режисерів. Не говоримо вже про істотні прогалини в науково-дослідних планах та освітній системі, про відсутність адекватних архітектурних пам’ятників, які мали б наочно прославити наше героїчне минуле, формувати й прикрашати національне обличчя наших міст. А починати треба з улаштування Національного некрополя на Київських пагорбах, куди ми повинні перепоховати тлінні останки видатних державних провідників і діячів, які досі спочивають на чужині. Для цього потрібно насамперед усвідомленої політичної волі та відповідного державного рішення.

    Ще багато у нас і перед нами великих завдань, їх доведеться виконати нинішньому і прийдешнім поколінням. Тому побажаймо собі, щоб у наступні 20 років, які залишаються до повного 100-століття ОУН, багато з наших планів було виконано і щоб столітній ювілей нашої Організації ми могли відзначити гідно, величаво та на найвищому державному рівні.

    Андрій Гайдамаха

    Джерело: Національний портал

    Категорія: Суспільство | Переглядів: 566 | Добавив: ukremigrantpt | Рейтинг: 0.0/0 |
    Всього коментарів: 0
    Добавляти коментарі дозволяється тільки для зареєстрованих учасників.
    [ Реєстрація | Вхід ]

    Використання матеріалів дозволяється за умови посилання на "Українці Португалії"
    Copyright © "Українці Португалії". м. Лісабон 2007р.
    Спілка Українців в Португалії